محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  بررسی جذب آب بالا در دستمال کاغذی و دیگر عوامل موثر در کیفیت آن

  بررسی جذب آب بالا در دستمال کاغذی و دیگر عوامل موثر در کیفیت آن

  1. ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی دستمال کاغذی تنه ی درختان است. تنه ی درختان را به کارخانه منتقل می کنند. در آنجا پوست درختان برداشته می شود و فرایند تبدیل به دستمال کاغذی شروع می شود. از لایه ی بیرونی درختان نیز برای نازک کردن ورقه های دستمال کاغذی استفاده می کنند.
  2. برای مشخص شدن نازکی لایه ها، آن ها را به چیپس تشبیه می کنند. این لایه های در اندازه ی حدود 1 در 4/1 اینچ تولید می شوند. زیرا هرچه کوچکتر باشند راحت تر به خمیر چوب تبدیل می شوند.
  3. تکه چوب های تولید شده با مواد شیمیایی مخصوص پخت و پز ترکیب می شوند و دوغاب حاصله به اجاق های فشار فرستاده می شوند. این اجاق ها حدود 18 متر ارتفاع دارند و دایجستر یا هاضم نامیده می شوند.
  4. در مرحله ی پخت مواد که گاه تا سه ساعت نیز طول می کشد، بخش عمده ای از رطوبت چوب بخار می شود. لذا حدود 50 درصد وزن خود را از دست می دهند. مثلا اگر 50 تن وزن داشته باشد به 25 تن کاهش می یابد. مخلوط به دست آمده از سلولز، فیبر، لیگنین و دیگر مشتقات تشکیل شده است. لیگنین به الیاف چوب متصل به هم گفته می شود.

  در این مرحله خمیر کاغذ به سیستم های شوینده منتقل می شود. این فرایند چند مرحله ای است. در یک مرحله مواد لیگنین و ماده های شیمیایی پخت و پز از آن جدا شده و در مرحله ی بعدی مایعی به نام روغن سیاه از آن جداسازی می شود. سپس به مرحله ی بعدی ارسال می شود

  نظر خود را وارد نمایید.